Co warto wziąć na Olimpiadę?

Przede wszystkim długopis (albo dwa) i kalkulator naukowy, który potraficie obsłużyć! :) Nie wolno mieć żadnych układów okresowych (dostaniecie od organizatorów), modeli, tablic ani innych materiałów. Warto mieć też zegarek, by właściwie rozplanować sobie czas. W przypadku II bądź III etapu trzeba wziąć fartuch i okulary ochronne (część laboratoryjna!). Organizatorzy powinni zapewnić Wam coś do jedzenia i picia podczas każdego etapu zawodów.


Kto może brać udział w Olimpiadzie?

Zawody Olimpiady Chemicznej mają zasięg ogólnopolski i kierowane są przede wszystkim do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Mogą w niej brać udział także uczniowie gimnazjów, a w szczególnych przypadkach nawet uczniowie szkół podstawowych.


Co daje Olimpiada?

Udział w finale Olimpiady Chemicznej daje:


Jak przygotować się do Olimpiady?

Najlepiej zapisać się na koło chemiczne w swojej (lub innej) szkole lub placówce społeczno-kulturalnej (o ile taka istnieje), która dysponuje także dobrym laboratorium chemicznym. Warto jest przejrzeć i zrobić zadania z poprzednich Olimpiad, by rozeznać się w wymaganiach, tematyce, formie, a także stopniach trudności poszczególnych etapów. Dobrze jest również zaopatrzyć się w odpowiednią literaturę i przeczytać Informator Olimpiady.